bannery2020iaido

PROWADZĄCY
piotrsych
Piotr Sych 4 Dan

Iaido jest jedną z tradycyjnych japońskich sztuk walki, polegającą na dobyciu miecza i cięcia w jednym ruchu, początki iaido sięgają XVI wieku.

ibyć, aiharmonia, dodroga

Trening iaido polega na wykonywaniu określonych sekwencji ruchów, form – kata.
Formy w iaido odpowiadają raczej codziennym sytuacjom, niż tym z pola bitwy. Techniki odzwierciedlają zazwyczaj nagły atak jednego lub więcej przeciwników.
Ćwiczący starają osiągnąć precyzję w wykonywanych formach. Praktykowanie iaido polega więc na stałej, żmudnej i monotonnej pracy nad swoimi słabościami. Adept powinien aspirować do coraz to wyższych celów, krok po kroku pokonywać przeszkody, lecz jednocześnie czerpać przyjemność z wyzwań, nierzadko ciężkich do pokonania.
Perfekcja wymaga czasu i poświęceń i odpowiednio wyznaczony kierunek jest zawsze ważniejszy od pośpiechu. Jest to aspekt sztuk walki możliwy do zrozumienia jedynie dla tych, którzy poświęcili ciało i umysł rzetelnemu treningowi.
Oprócz właściwego władania mieczem, bardzo ważnym elementem w iaido jest zanshin – świadomość tego, co jest wokół dokładnie w tym momencie, w którym teraz jesteśmy: możliwych niebezpieczeństw i zagrożeń.
Iaido jest niebojową sztuką zmuszającą ćwiczącego do duchowego rozwoju. Pomaga w osiągnięciu pokoju wewnętrznego oraz dobrego samopoczucia nawet poza ścianami dojo – sali ćwiczeń.

TRENINGI
środy 18:30 do 20:00

KONTAKT

STOWARZYSZENIE
CTSJ TENGUKAI
ul. Grottgera 4a/17
60-757 Poznań

kendo@tengukai.pl
kyudo@tengukai.pl
iaido@tengukai.pl

TRENINGI

KENDO
wtorki 18:00 - 20:00
czwartki 18:00 - 20:00

IAIDO
środy 18:30 - 20:00

KYUDO
środy 18:30 - 20:00
piątki 17.00 - 19.00